Zbavte se fobií a strachů

Přibližně desetina populace trpí nějakým druhem fobie. Jedná se o vtíravé strachy, které provází často strach o život, nebo strach o osobní důstojnost. Fobií známe v současnosti více než 200 druhů.

Proč hypnóza pomáhá?

Speciální postup je rychlou a bezpečnou metodou jak dosáhnout úlevu od fobií. Cílená intervence probíhá v hluboké relaxaci, popř. tzv. mělkém tranzu a je charakteristická pocitem pohody a bezpečí. Během sezení nebudete muset čelit ničemu nepříjemnému. Výsledky se dostavují průběžně.

Je tato metoda bezpečná?

Jedná se o osvědčenou metodu, která byla vyvinuta speciálně pro léčbu fobií. Její výjimečnost byla potvrzena v roce 2017 univerzitou v britském Leicesteru. V této srovnávací studii, provedené doktorkou Adamsovou, byla potvrzena jak vysoká užitná hodnota, tak mimořádná efektivita této metody.

Klienti jsou často překvapeni...

Po skončení první schůzky mi klienti často říkají:

A to bylo všechno? To je tak pohodové?
A to je ono? Taková pohodička?
Bylo to jako relaxace, nebo nějaká vedená meditace...

Intervence má dvě roviny: Vědomou rovinu a nevědomou rovinu.

  • Ve vědomé rovině klient prožívá relaxaci na nějakém příjemném místě (pláž, hory... dle svého přání) a odpočívá.
  • V nevědomé rovině, kterou klient nemá šanci zaregistrovat, postup neverbálně cílí na části mozku, které řídí obranné, únikové a pudové mechanismy a které spouštějí naučené vzorce fobických reakcí.

Podstatou je simulace specificky bezpečného prostředí, které selektivně vede k přehodnocování spouštěčů a revizi averzivní reakce, která stojí za fobiemi.

V průběhu sezení dochází ke stupňovitému vyhasínání fobické reakce. Postupně dochází k vymizení fobie a úlevě.

Cílem terapie není naučit se fobie zvládat, ani je oslabit. Cílem je se fobií zbavit.

Za jak dlouho se fobií zbavím?

Konkrétní výsledky nelze předem zaručit, výsledky se mohou lišit. Celkový počet setkání je individuální a závisí na osobnosti klienta, rozsahu a intenzitě obtíží - záleží na tom, kolik fobií máte. Výrazné zlepšení očekáváme v průběhu prvních třech schůzek.

Na jaké druhy fobií tento postup zabírá?

V současnosti je popsáno více než 200 různých fobií. Podle prof. Rabocha patří mezi nejčastější fobie vtíravý strach z uzavřeného prostoru (klaustrofobie) nebo naopak otevřeného (agorafobie), strach z ostrých předmětů (aichmofobie) a další. Časté jsou rovněž fobie z různých zvířat (pavouci, myši...), fobie z nemocí a jiné.

Tato metoda působí přímo na mechanismus fobie. U klientů, kteří se kromě fobie potýkají rovněž s úzkostmi, nebo depresí, dochází často i ke zlepšení těchto obtíží.

Názory klientů

Automaticky se zobrazují poslední reference se štítkem "strachy" a "fobie"

Strach z lietania

Pri mojom silnom záujme cestovať, mi strach z lietania komplikoval život. Neprespane noci pred odletom, doslova hrôza pri odlete i počas letu a následná vyčerpanosť ma následne donútili túto nepríjemnú záležitosť riešiť. Rozhodla som sa, že situáciu nebudem riešiť liekmi na upokojenie ani,, panákom“ pred odletom. Už po niekoľkých sedeniach u pána Ille som cítila značný rozdiel. Postupne som už dokázala spávať pred odletom, následne ešte zostať pokojná i na letisku. Teraz už dokážem byť pokojná aj počas celého letu. Dokonca i posledné komplikovane pristávanie (silný vietor) som zvládla bez paniky. Môžem teda objektívne a v rámci svojej skúsenosti naozaj doporučiť konzultácie u pána Ille. Metóda, ktorú používa je veľmi príjemná, po klinickej hypnoze som sa cítila zrelaxovaná, pripravená čeliť ďalšiemu letu 🙂

Romana
2. října 2020

Hypnóza mi pomohla při panické poruše

Léčila jsem se s panickými úzkostmi předtím psychoterapií a prášky, ale stále jsem cítila, že to není cesta. Hledala jsem další alternativy a narazila na hypnózu. Měla jsem dříve strach z cestování letadlem a úzkosti mě přepadali v různých dalších pro mnohé běžných situacích třeba na delších cestách. Teď už se s ní dokážu vyrovnat sama. Velmi se mi ulevilo, doporučila bych všem, co si neví s PA rady. Situace, které mě dřív děsili zvládám – už se jich tolik nebojím, jen je třeba ověřit na vlastní kůži, že se práce povedla a v mém případě vycestovat (nejdřív na kratší trasy). Hypnóza je skvělý nástroj jak si uvědomit, že sami v sobě máte největší sílu něco změnit.

Ivana, 32let
23. ledna 2019

Cestování

Měla jsem velké problémy v oblasti cestování, hlavně autobusovou dopravou. Velmi mě to trápilo, hlavně z toho důvodu, že u mě cestování do práce či jinam je možné právě jen touhle cestou. Byla jsem léčena pouze u obvodní lékařky, která mi ordinovala antidepresiva a sedativa. I když mi tato léčba že začátku stačila, postupem času se problémy objevovaly i přes používání těchto léčiv (pocení, brnění celého těla, nemožnost dýchat a nesnesitelný pocit, že umřu). Trápilo mě to tak, že jsem se nakonec odhodlala řešit tento problém jinak než jen léky a tak jsem se objednala k panu Illemu. Už po první návštěvě jsem z toho měla velmi dobrý pocit. Jako jediný se mnou probral můj problém s cestováním a vysvětlil, proč tomu tak je což bylo pro mě velmi důležité zjistit, jak a proč mám tyto pocity při jízdě dopravními prostředky. Setkala jsem se s panem Illem 3x a jezdím autobusem a jinými dopravními prostředky bez obav ( terapie trvala asi 4 měsíce narozdíl od antidepresiva, které jsem užívala 3 roky). Tímto bych mu chtěla velice poděkovat, že mi navýšil kvalitu života jakou jsem si přála.

Karolína, 22 let
4. ledna 2019

Další hodnocení klientů si můžete přečíst zde...