ONLINE KONZULTACE

Na vašich problémech můžeme pracovat i v karanténě

S účinností od neděle 27. prosince byl opět zakázán provoz všech služeb, což se týká i mé činnosti. My ale nadále můžeme efektivně pracovat online.

Již v průběhu první karantény (březen – květen) jsme s mnoha klienty pracovali online a výsledky byly stejné jako při osobním setkání.

Zjistili jsme, že online schůzky jsou vhodné nejenom pro klienty, kteří jsou v karanténě, nebo se bojí vycházet z domu, ale vlastně se mohou hodit všem. Vyřešili jsme tak společně panické ataky, agorafobii, traumatické události i jiná témata. Paradoxně u některých komplexnějších nebo náročnějším tématech se klientům lépe pracovalo, když si v průběhu naší práce leželi doma na gauči přikrytí dekou nebo peřinou.

Potřebujete pouze stabilní internetové připojení a nějaký program umožňující videohovor (Skype, Whatsapp, Meet, Duo, atd.). Jedinou nevýhodou je, že dobrou kávu si budete muset připravit sami –  i když to obvykle není tím hlavním, proč ke mně lidé přicházejí.

Co dělat, když to s počítačem moc neumíte?
Pokud neumíte používat videohovory, jsou dvě varianty:
a) Máte počítač s internetem – pošlu Vám e-mailem link, na který stačí kliknout a spojíme se.
b) Nemáte počítač, ale používáte Whatsapp – můžeme uskutečnit videohovor přes Whatsapp tím, že Vám zavolám.

Reference klientů na online spolupráci

Tím, že již máme jednu karanténu za sebou, je snadné se ohlédnout zpět. Klientka, se kterou jsme přes karanténu pracovali na jejích obtížích přes Skype, k tomu zpětně uvedla:

Pana Illeho jsem kontaktovala v

Pana Illeho jsem kontaktovala v době, kdy jsem se ocitla na hraně svých sil a zoufale hledala pomoc. Řešila jsem problémy v partnerství a náročné vztahy v rodině. Prožívala jsem strach z fyzického napadení, řešila sexuální problémy, měla jsem dlouhodobé bolesti na hrudi a v zádech. P. Ille mi přinesl úlevu už při prvním telefonátu, uklidil mě, domluvili jsme si schůzku a zahájili společné terapie. Stal se mým průvodcem, dovedl mě bezpečně k situacím, kde došlo ke vznikům traumat a pomohl mi je prosvětlit a vyléčit. Přestala jsem mít strach z věcí, které mě v té době paralyzovaly. Dovedl mě k novým možnostem řešení situací, které jsem si mohla v bezpečí terapie vyzkoušet a zvládnout. Díky této spolupráci jsem poprvé našla sílu vymezit se vůči mnoha lidem v mém životě, zbavila se tlaků v těle a konečně se nadechla. Pochopila jsem ale také opačně, jaké vzorce svého chování provázely můj život a co jsem pak předávala v životě dál na své okolí a díky tomu to mohla začít měnit. Po každé terapii jsem odcházela lehčí a silnější, někdy jsem měla pocit, že létám, jak obrovsky se mi ulevilo.
S úžasem a vděčností se dívám tři měsíce společné práce, které mi umožnili začít prožívat život beze strachu, v radosti a lásce.

Soňa V.
30. září 2020