Klinická regresní hypnóza

Pokud máte za sebou náročné dětství a v současnosti čelíte stále se opakujícím potížím ve vztazích, zaměstnání či ve vztahu sami k sobě, je namístě zvolit řešení, které přinese výraznou a trvalou pozitivní změnu.

Proč právě klinickou regresní hypnózu?

U řady obtíží, které mají kořen ve výchově,  dětství či raném počátku, je často náprava pomocí psychoterapie zdlouhavá. Řada těchto klientů navštěvuje psychologické poradny a psychoterapeuty roky a často se z problému stává celoživotní téma.

Pomocí klinické regresní hypnózy je možné dosáhnout pozitivní změny v rapidně kratším čase. Tyto postupy umožňují vyhledat kořen obtíží a zbavit se jeho negativního vlivu na současnost.

Je to bezpečné?

Klinická regresní hypnóza se od jiných regresních postupů liší tím, že vychází z psychologických poznatků o vývoji člověka a jeho potřebách. Pozitivní změnu dosahuje pomocí psychoterapeutických prostředků.

V průběhu sezení klient může volně hovořit, vnímá okolí, je však více ponořen do myšlenkových obsahů a je schopen s nimi efektivně pracovat. To celé se odehrává ve společném dialogu, který bezpečně klienta vede k pozitivní transformaci.

Potřeboval/a bych vymazat vzpomínky na určitého člověka nebo období. Je to možné?

V průběhu procesu žádné vzpomínky nemažeme, nepotlačujeme ani neměníme. To s čím pracujeme, jsou naše vlastní hodnocení, emoční zátěž a omezující postoje, které jsme na vzpomínku nabalili.

Tím že toto zpracujeme, zmizí negativní vliv minulosti a dostaví se velká úleva. Zásadní je, že tato pozitivní změna je trvalá, protože jsme odstranili kořen potíží.

Jednoduchý příklad

Položte si otázku: "Jaké jídlo jsem měl/a před dvěma měsíci k obědu?" Patrně si nevzpomenete, přestože ta informace někde ve vaší paměti je. Důvodem proč si nevzpomínáte není to, že by vám někdo vymazal paměť, ale protože ta informace je pro vás banální a nezajímavá. Stejného stavu docílíme u událostí, které na vás doposud měly negativní vliv. Přestanou vás omezovat a vám se uleví.

Vyplatí se to?

Pomocí klinické regresní hypnózy vyřešíte více problémů najednou, které jsou navzájem propojeny:

  • Zbavíte se negativního, omezující vlivu, který vás doposud omezoval v současnosti,
  • uvolníte pozitivní zdroj úlevy (pohody, vnitřního klidu, spokojenosti), který tím byl doposud zablokován,
  • vytvoříte si zdravé sebevědomí, bude spokojenější sami se sebou (Negativní vliv minulosti znemožňuje zdravé sebevědomí a sebepojetí, proto se vyplatí se zátěže zbavit).

Zásadní výhodou je, že pozitivní efekt je trvalý, protože jsme zapracovali na příčině obtíží.

Kdy je vhodné se objednat?

Tyto postupy jsou vhodné zejména klienty, kteří typicky (1) v partnerském vztahu, (2) ve vztahu k autoritě, (3) na veřejnosti jednají nebo se chovají způsobem, který jim nevyhovuje, nebo je omezuje. Klienti často tyto situace popisují následovně:

  • Vždycky si říkám, že to příště zvládnu, že budu klidná a vyrovnaná, pak ta situace přijde a já vybuchnu, udělám scénu, pláču a pak je mi trapně nebo si za to později nadávám...,
  • když taková situace přijde, jsem paralyzovaný, nejsem schopný jednat ani něco udělat...,
  • když mě někdo o něco požádá, tak neumím odmítnout. I když je to pro mě nevýhodné nebo vnitřně nechci, stejně vyhovím a pak mě to štve...,
  • když partner/ka neodpoví hned nebo nereaguje jak chci, popadne mě úzkost, že mě opustí, raději nikdy neodporuji, protože se bojím že by mě opustil/a...,
  • (nebo obecně:) vnímám že mě omezují nějaké bloky, negativní vzorce a potřebuji se jich zbavit.

Za jak dlouho se obtíží zbavím?

Pro většinu klientů je optimální ca 5 schůzek o délce 1,5 hodiny.

U komplexnějších záležitostí se s klienty vidíme vícekrát.  U klientů, kde se jedná pouze o jednu záležitost či téma naopak někdy stačí 2-3 sezení. Počet "odpracovaných" hodin je zkrátka úměrný tomu, kolik si toho klient nese s sebou.

Pokud...

  • potřebujete vše nejdříve probrat a prodiskutovat, objednejte si hodinovou konzultaci.
  • chcete rovnou na řešení pracovat a máte jasno v tom, čeho se chcete zbavit nebo chcete dosáhnout, objednejte si rovnou delší konzultaci (1,5 hodiny).

Názory klientů…

regresná hypnóza

Dobrý den,
k panu Illemu som išla po niekoľkomesačnom váhaní. Trpela som úzkosťou, panikou, bála som sa zvedat telefony, mluvit s lidmi, pri sebemenšom kontakte s neznámym mi začalo búšiť srdce jak o závod. Bála som sa celého sveta, pracovala som z domu – ale po pomaly roku váhania som teda s trasúcimi sa rukami zdvihla telefón a objednala sa.
Pan Ille nevyrieši váš problém mávnutím čarovnej hůlky; všetko máte v sebe – on dokáže len „zapnúť“ a vytiahnuť ten liečivý potenciál, ktorý má každý z nás. Ale tú najťažšiu prácu musíte urobiť vy. Pokiaľ nie ste pripravení, naozaj pripravení zmeniť na sebe to, čo vás trápi, blokáda zafunguje. Pred prvým stretnutím mi bolo zle, z mojej nervozity a anxiety sa mi točila hlava a bolo mi doslova na zvracení; s každým ďalším stretnutím som sa uvoľnovala a dokonca mi prišlo nesmierne ľúto, že sa už neuvidíme. Prvá hypnóza trvala asi dve hodiny, bola náročná a nesmierne vyčerpávajúca; hypnóza môže byť náročná, ako aj uvoľnujúca a relaxačná – u mňa sa to striedalo. Na ďalšie stretnutia som sa však veľmi tešila, boli uvoľnujúce, otvárali mi oči a cítila som, ako postupne púšťam z duše tú celoživotnú záťaž, ktorú som v sebe nosila. Posledná spomienka, ktorú sme preberali bola bolestivá, a na jej konci som sa smiala asi 10 minút z toho, ako sa mi uľavilo – už ma viac nesvazovala, netrápila a neovplyvňovala moje chovanie. Z každého stretnutia som chodila usmiata ako slniečko.
Pan Ille pomáha uvedomiť si dôležité veci v živote a hlavne nahliadať na spomienky z úplne inej perspektívy. Často prichádza „aha“ moment, kedy si uvedomíte, a vlastne aj cítite, že všetko môže byť inak ako doteraz. Odpustíte ľuďom, ktorí vám ublížili, pretože ich začnete vidieť ako osoby, ktorým bolo taktiež ublížené, pocit menejcennosti sa vytráca a vy sa zrazu začínaťe dožadovať svojich práv, kľudne a s rešpektom voči okoliu. Zázrak? Nie. To je len liečivý potenciál, ktorý máme každý v sebe a ktorému dáva pan Ille slobodu. Jeho motto, v ktorom tvrdí, že hypnóza nám pomáha byť samými sebou, je úplne presná.
Pokiaľ váhate, či dať peniaze do hypnózy, s kľudným svedomím vám radím – choďte do toho. Ja som taktieź váhala, takiež neovplývam tučným bankovným účtom, ale neľutovala som ani jednu jedinú korunu. Pan Ille je skvelý človek, s ktorým som sa nielen nasmiala, ale aj prišla k pochopeniu a oslobodila svojich „kostlivcov ze skříně“. Ďakujem 🙂

Mária H.
7. října 2019

trauma

Prisla jsem k panu Janu Ille na klinickou hypnozu v prosinci roku 2017 s tim, ze jsem nemela predstavu o svych kvalitach, zadnou motivaci a trapila jsem se velmi kvuli minulosti. Po nekolika hypnoterapiich, se nejenom muj pohled na muj dosavadni zivot hodne zmenil, ale zacala jsem si vazit vice toho jaka jsem a co vsechno jsem se za svuj zivot naucila, coz se nadale pozitivne promitlo do vsech oblasti meho zivota. Diky hypnoterapii jsem opet pocitila svou vnitrni silu a zacala mit chut tvorit, zbavila jsem se trapeni z minulosti, ktere jsem stale nemohla pustit, pochopila jsem, jak me 20 minutova zalezitost zbytecne paralyzovala na nekolik let, pochopila jsem ale take, kde sama delam v zivote chyby. Moc dekuji za vasi pomoc.

Karla
23. března 2018

Další hodnocení klientů si můžete přečíst zde...