Strach z cestování

Amaxofobie, neboli fobie z dopravních prostředků je jednou z nejčastějších fobií, která v dnešní době cestovatelského rozmachu trápí řadu lidí. Fobie z letadla dokáže ze služebních cest udělat peklo, popř. pokazit dovolenou. Nejedná se však pouze o letadla - počty lidí, kteří se "zuby nehty" vyhýbají cestování vlakem, autobusem, MHD nebo autem, jsou rovněž nezanedbatelné.

Kdo to nezažil, nepochopí: Záchvaty horka, bušení srdce, točení hlavy, stavy paniky a na omdlení jsou jen jedny z mnoha obtíží, které tyto stavy provázejí a mohou představovat značné životní omezení. Přitom všech těchto potíží se lze zbavit!

Proč hypnóza pomáhá?

Pro úlevu od těchto stavů používám speciální intervenci vyvinutou ve Velké Británii, která je rychlou a bezpečnou metodou jak se fobií zbavit. Cílená intervence probíhá v hluboké relaxaci, popř. tzv. mělkém tranzu a je charakteristická pocitem pohody a bezpečí.

Je tato metoda bezpečná?

Jedná se o osvědčenou metodu, která byla vyvinuta speciálně pro léčbu fobií. Její výjimečnost byla potvrzena v roce 2017 univerzitou v britském Leicesteru. V této srovnávací studii, provedené doktorkou Adamsovou, byla potvrzena jak vysoká užitná hodnota, tak mimořádná efektivita této metody.

Za jak dlouho se potíží s cestováním zbavím?

Konkrétní výsledky nelze předem zaručit, výsledky se mohou lišit. Celkový počet setkání je individuální a závisí na osobnosti klienta, rozsahu a intenzitě obtíží. Nejčastěji se s klienty setkáme 3 -5 krát a poté už mě nepotřebují.

První schůzka trvá 1,5 hodiny, upozorněte mě prosím po telefonu, ať si na Vás rezervuji víc času, abychom stihli prokonzultovat vše k Vaší spokojenosti. Návazné konzultace už probíhají v setkáních o standardní délce jedné hodiny.

Více než 5x se obvykle setkáme s klienty, u kterých je fobie pouze jednou z obtíží a řeší více témat, např.:

  • Současně se strachem z dopravních prostředků má klient obtíže s panickými atakami, ty se dějí i mimo dopravní prostředky,
  • obtíže provázejí klienta již od dětství,
  • klienta/klientku vychovával rodič nebo prarodič, který sám byl úzkostný nebo ustrašený.

I v takových případech se však obtíží lze zbavit, řešení je však komplexnější a postupně volíme více postupů.

Názory klientů

Automaticky se zobrazují poslední reference se štítkem "amaxofobie"

Strach z lietania

Pri mojom silnom záujme cestovať, mi strach z lietania komplikoval život. Neprespane noci pred odletom, doslova hrôza pri odlete i počas letu a následná vyčerpanosť ma následne donútili túto nepríjemnú záležitosť riešiť. Rozhodla som sa, že situáciu nebudem riešiť liekmi na upokojenie ani,, panákom“ pred odletom. Už po niekoľkých sedeniach u pána Ille som cítila značný rozdiel. Postupne som už dokázala spávať pred odletom, následne ešte zostať pokojná i na letisku. Teraz už dokážem byť pokojná aj počas celého letu. Dokonca i posledné komplikovane pristávanie (silný vietor) som zvládla bez paniky. Môžem teda objektívne a v rámci svojej skúsenosti naozaj doporučiť konzultácie u pána Ille. Metóda, ktorú používa je veľmi príjemná, po klinickej hypnoze som sa cítila zrelaxovaná, pripravená čeliť ďalšiemu letu 🙂

Romana
2. října 2020

Hypnóza mi pomohla při panické poruše

Léčila jsem se s panickými úzkostmi předtím psychoterapií a prášky, ale stále jsem cítila, že to není cesta. Hledala jsem další alternativy a narazila na hypnózu. Měla jsem dříve strach z cestování letadlem a úzkosti mě přepadali v různých dalších pro mnohé běžných situacích třeba na delších cestách. Teď už se s ní dokážu vyrovnat sama. Velmi se mi ulevilo, doporučila bych všem, co si neví s PA rady. Situace, které mě dřív děsili zvládám – už se jich tolik nebojím, jen je třeba ověřit na vlastní kůži, že se práce povedla a v mém případě vycestovat (nejdřív na kratší trasy). Hypnóza je skvělý nástroj jak si uvědomit, že sami v sobě máte největší sílu něco změnit.

Ivana, 32let
23. ledna 2019

Cestování

Měla jsem velké problémy v oblasti cestování, hlavně autobusovou dopravou. Velmi mě to trápilo, hlavně z toho důvodu, že u mě cestování do práce či jinam je možné právě jen touhle cestou. Byla jsem léčena pouze u obvodní lékařky, která mi ordinovala antidepresiva a sedativa. I když mi tato léčba že začátku stačila, postupem času se problémy objevovaly i přes používání těchto léčiv (pocení, brnění celého těla, nemožnost dýchat a nesnesitelný pocit, že umřu). Trápilo mě to tak, že jsem se nakonec odhodlala řešit tento problém jinak než jen léky a tak jsem se objednala k panu Illemu. Už po první návštěvě jsem z toho měla velmi dobrý pocit. Jako jediný se mnou probral můj problém s cestováním a vysvětlil, proč tomu tak je což bylo pro mě velmi důležité zjistit, jak a proč mám tyto pocity při jízdě dopravními prostředky. Setkala jsem se s panem Illem 3x a jezdím autobusem a jinými dopravními prostředky bez obav ( terapie trvala asi 4 měsíce narozdíl od antidepresiva, které jsem užívala 3 roky). Tímto bych mu chtěla velice poděkovat, že mi navýšil kvalitu života jakou jsem si přála.

Karolína, 22 let
4. ledna 2019

Další hodnocení klientů si můžete přečíst zde...